Uroczystość Gali Hetmanów za 2015 rok. Poznań, 29 marca 2016 r.

Statuetka Hetmana w kategorii Organizator Roku 2015 trafiła do rąk organizatorów Mistrzostw Świata w solvingu i Kongresu Kompozycji Szachowej, które zostały zorganizowane w Ostródzie w sierpniu ubiegłego roku. Na fotografii Piotr Murdzia oraz Grzegorz Miśta. GM Aleksander Miśta, patron portalu Goldchess, był również w drużynie, która organizowała te zawody.

Przyznanie statuetek organizatorom to ukoronowanie wielkiego sukcesu, jakim było przeprowadzenie po raz pierwszy w historii MŚ w Polsce.

Hetmany to statuetki przyznawane przez Polski Związek Szachowy, które mają za zadanie w sposób szczególny wyróżnić sukcesy i zasługi środowiska szachowego w Polsce. Podsumowują miniony rok kalendarzowy. Mogą być przyznane za wyniki sportowe, osiągnięcia w działalności szachowej, a także wieloletni wkład w rozwój i popularyzację szachów.

Hetmany nadawane są przez Kapitułę Hetmanów, w skład której wchodzą: członkowie zarządu Polskiego Związku Szachowego, Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Szachowego, Prezesi wojewódzkich związków szachowych oraz byli Prezesi Polskiego Związku Szachowego.

Language preference

Album info

Popular tags